EFEKTOWNA ŚCIANA ZA ŁÓŻKIEM

Jest wiele sposobów na uatrakcyjnienie ściany w sypialni, wszystko zależy od stylu i naszego gustu. Dlatego znalazłam dla was kilka interesujących propozycji.

Na początek zaproponuję tapetę – niby rozwiązanie najbardziej oklepane i powszechne – ale czy na pewno? Tapety to dziś niezwykle rozległy temat i trudny do wyczerpania. Różnorodność faktur, wzorów, kolorów i zastosowań jest wręcz nie do ogarnięcia. Poza tapetami tradycyjnymi furorę dzisiaj robią również tapety kamienne, które dają poczucie luksusu i elegancji, a cena ich nie jest zbyt wygórowana ok 100 zł.

Kolejnym działem w kategorii tapet są fototapety. Jeżeli chodzi o wzory i kolorystykę to „hulaj dusza piekła nie ma”. Jednak ja zaproponuję kilka wyciszających niemniej bardzo modnych w tym sezonie inspiracji. Do sypialni nie polecam zbyt nachalnych i kolorowych motywów. Ogólnie z fototapetami trzeba być niezwykle ostrożnym ponieważ te kolorowe krajobrazy bardzo często wychodzą tandetnie.

Jeżeli jednak jesteście przeciwnikami wszelkiego rodzaju tapet to zaproponuje pewien kompromis, jakim są szablony.

Niezwykle spektakularne są też obrazy malowane ręcznie na ścianie!

Poprzez obrazy malowane na ścianie przejdę do obrazów i obrazków za łóżkiem. Dodam też małą podpowiedź jak dobrać rozmiar obrazu.

Ostatnimi czasy bardzo modny jest styl boho, a w sypialni razem z nim zagościły łapacze snów.

No cóż jak nie lustro może jeszcze zawisnąć nad naszym łóżkiem. Lustro jest zawsze dobrym rozwiązaniem, bo – po pierwsze – dodaje przestrzeni, a – po drugie – dodaje trochę błysku i glamouru. Po raz kolejny chciałabym jednak zwrócić waszą uwagę na to, że lustro to nie tylko rama i kawałek szkła.

Po lustrach przyszedł czas na panele dekoracyjne i tapicerowane.

W ślad za tapicerowanymi panelami idą tkaniny na ścianie. I jak to zwykle bywa w moich inspiracjach nie wszystko jest takie oczywiste. Czy zasłony mogą tylko zasłaniać okno? Nie. Tkaniny niezwykle zmiękczają i wypełniają wnętrza.

Kolejną propozycją są ściany z cegły i betonu, które idealnie wpisują się we wciąż popularny industrial.

Nadszedł czas na moje ulubione rozwiązanie czyli drewno. Kocham drewno we wnętrzach na podłogach, ścianach, sufitach i meblach. W każdej konfiguracji. Drewno jest ponadczasowe i wpisuje się w każdy styl oraz trend.

Bezpośrednio z drewnem łączy się zabudowa meblowa na ścianie z łóżkiem. Jest to idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni.

A jeżeli wolicie lżejsze rozwiązania zaproponowałabym wam opcje z półkami.

A teraz mam rozwiązanie dla tych z was, którzy są nie szablonowi sami w sobie i na ścianie wystarczy im sam kolor. Pamiętajcie, że biały to też kolor! Sama kolorowa ściana może wydawać się nudna i standardowa. Nic bardziej mylnego. Same dodatki i wykończenia wypełniają sypialnię wystarczająco, ale potrzebują przy tym odpowiedniego tła.