EKSKLUZYWNE MEBLE VS. TANI HAND MADE

Każdy z nas marzy o posiadaniu rzeczy niepowtarzalnych, które będą sprawiały, że wasz salon czy sypialnia stają się wyjątkowe i „drogie”. Każdy z nas marzy, ale ilu z nas na to stać? Ponieważ odpowiedź na powyższe pytanie zapewne brzmi nie wielu, dlatego też postanowiłam poszukać dla was kilku niesamowitych metamorfoz mebli. Dlatego jeżeli dla was, tak samo jak dla mnie frustrujące jest jak w 80 % domów znajomych widzicie swoje meble;) Tu pojawia się pojęcia personizacji mebli. Mogą być to meble z sieciówek, które dzięki pewnym przeróbkom staną się wyjątkowe i niepowtarzalne. Ale po za wyjątkowością daje wam to również możliwość zmiany stylu mieszkania bez wydawania kosmicznych kwot na meble i dodatki. Chciałabym tym artykułem zainspiruje was abyście mogli zmienić coś w swoich mieszkaniach na wiosnę. Wystarczy wam pędzelek, wałek, farba, płatki złota lub srebra, klei i nowe wysublimowane gałki lub uchwyty meblowe, stare meble i odrobina czasu;). Dla porównania przedstawiam również meble ekskluzywne, które można traktować jako inspiracja do DIY.

Jeżeli macie ochotę, aby wasze meble wpisywały się w najnowsze trendy wystarczy złoty lakier w włala, GOTOWE. Jeżeli macie więcej cierpliwości i chcecie uzyskać bardziej spektakularny efekt możecie kupić płatki złota i klej. Ale jest to bardzo czasochłonne i wymaga wiele precyzji.

Ten DIY najlepiej pokazuje jak nie wiele trzeba, aby osiągnąć efekt WOW!!! Z przeciętnej szafki za pomocą 2 dodatkowych elementów otrzymujemy piękną komodę w stylu glamour.

Każdy, kto urządzał pokój dla dziecka wie, że nie są to meble na lata;) dlatego warto poszukać tańszych rozwiązań, które pozwolą nam za jakiś czas wymienić meble bez większego żalu.

Coraz bardziej wdziera się do naszych mieszkań natura!! I ja jestem 100 % za, z tym, że miejcie czasami na uwadze stolik z plastra drzewa o średnicy 100 cm jest ze ściętego zdrowego drzewa, które rosło około 60 lat. Taka interpretacja ECO w naszych wnętrzach jak dla mnie to faux pas. Ale wracając do DIY. Lampa, którą wam przedstawiłam daje przepiękne iluminacje świetlne na suficie. Jeżeli chcielibyście inny kolor wystarczy do kleju wlać barwnik i możecie stworzyć piękną lampę do pokoju dziecięcego. I stołek i lampa są tak tanimi i prostymi rozwiązaniami, że nic tylko działać.

Ostatni bardzo modne marokańskie akcenty robią niesamowite wrażenie w każdym wnętrzu jednak czy na długo zagoszczą w naszych domach? Dlatego niedroga przeróbka mebla i już jesteście na bieżąco z trendami 🙂

Sami przyznajcie, że wszystkie przedstawione metamorfozy wydają się dziecinnie proste. Z pewnością wielu powie, że to mimo wszystko nie te same meble, co ze sklepu. Inna, jakość, wykonanie i dbałość o szczegóły. Oczywiście, że to nie to samo, dlatego nikomu nie odradzam kupowania gotowych mebli, ponieważ jako projektant sama wiem, że czasami to są wręcz dzieła sztuki a nie meble. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sami stworzyć czegoś wyjątkowego, czegoś, czego nie można kupić w żadnym sklepie. I myślę też, że 50 % z was wykona takie meble, dlatego, że po prostu zmieszczą się w budżecie, a drugie 50 % z pasji do tworzenia. I pamiętajcie nigdy nie kopiujcie czyiś projektów, bo jest to nie etyczne, ale nikt nie może wam zabronić się inspirować. No to kochani do dzieła!!!