RAMY, RAMKI, RAMECZKI

Już od jakiegoś czasu w trendzie jest wieszać na wolnych przestrzeniach małych i dużych zdjęcia, postery czy zdjęcia drukowane na płótnie. Jednak niezwykle istotne jest to w jakiej konfiguracji zostaną powieszone aby tworzyły również artystyczną całość będącą dopełnieniem naszego wnętrza.

Sposobów na powieszenie ramek jest kilka pierwszą z nich jest w obrysie kwadratu lub też prostokąta wieszamy ramki w takim samym rozmiarze. Sposób ten sprawdza się na dużych, prostych i pustych ścianach. Wygląda to niezwykle elegancko i wyrafinowanie.

Druga opcja to dookoła zdjęcia centralnego powieść inne mniejsze zdjęcia. Mogą one wspólnie tworzyć całość geometryczną, bądź też mogą być powieszone pozornie w nieładzie.

Kolejną możliwością jest zachowanie jednej wspólnej linii. Mozę to być linia pozioma jeżeli mamy dłuższą ścianę. Jeżeli mamy wąską przestrzeń do zagospodarowania a chcemy jednocześnie optycznie podnieść nasze pomieszczenie zdjęcia wieszamy wokół osi poziomej.

Najczęściej zdjęcia wieszane są w obrysie prostokąta lub też kwadratu. Ramki bądź też płótna są o różnych wielkościach. Pamiętajmy również, że dla urozmaicenia ramki również mogą być różnych wzorów i kolorów ale to już jest uzależnione od stylu w jakim wykańczamy wnętrze. Przykładowo w stylu glamour, nowojorskim czy prowansalskim raczej stawiamy na ramki z jednej kolekcji, w mieszkaniu hipsterskim, eklektycznym czy loftowym będą w różnych rozmiarach kształtach.

Dla osób lubiących artystyczny nieład i oryginalność też zawsze coś się znajdzie.

Poza tym, że możemy powieść zdjęcia w różnych ciekawych konfiguracjach to możemy naszą galerie ze zdjęciami również urozmaicić poprzez sposoby ich zawieszenia, nie zawsze musi to być gwoździk. Pamiętajmy, że w urządzaniu wnętrz najważniejsza jest kreatywność.

Na sam koniec mała podpowiedź co do wieszania. Aby uniknąć dziurawienia ścian na marne, najpierw zróbcie szablon na ścianie i dopiero po uzyskaniu satysfakcjonującej formy rozpocznijcie wiercenie.